Turystyczne

Ubezpieczenia turystyczne

Przed nami okazje do krótszego dłuższego odpoczynku i wreszcie przez wielu oczekiwany sezon urlopowy. Wakacje to nie tylko olbrzymia i wyczekiwana przyjemność, ale również szereg zagrożeń i to – jak wskazują statystyki – o znacznych rozmiarach. Oferowane na rynku ubezpieczenia szczególnie dla osób aktywnie spędzających letni urlop są instrumentem finansowym, dzięki któremu możemy je wyeliminować, czy też w pewien sposób ograniczyć. Niestety częstokroć zapominamy, że wypoczywając mogą Nas spotkać nieoczekiwane i nieprzyjemne zdarzenia, zapominamy także, że możemy spowodować u innych osób uszkodzenie ciała, rozstrój zdrowia czy też uszkodzenia lub zniszczenia należącego do nich sprzętu.

Po sezonie zimowych wyjazdów narciarskich przychodzi czas wiosennych urlopów w czasie majówki, a później również podczas letnich wakacji – to oznacza, że ubezpieczenia turystyczne są tematem aktualnym przez cały rok. Co trzeba o nich wiedzieć, aby wybrać się za granicę z pewną ochroną na wypadek wszelkich nieprzewidzianych zdarzeń?

Przed nami okazje do krótszego, dłuższego odpoczynku i oczekiwany przez wielu sezon urlopowy. Jest to wyczekiwana przyjemność jak i również szereg zagrożeń przed, którymi warto ubezpieczyć się. Statystyki wskazują, że coraz więcej Polaków ma świadomość następstw nieszczęśliwych wypadków, co świadczy znaczny wzrost popularności ubezpieczeń turystycznych. Oferowane przez towarzystwa ubezpieczenia pozwalają ograniczyć lub nawet wyeliminować nieoczekiwane i nieprzyjemne zdarzenia. Nie należy zapominać, że my możemy spowodować u innych osób uszkodzenia ciała, czy też uszkodzenie lub zniszczenie cudzego mienia.

Co trzeba wiedzieć o ubezpieczeniach turystycznych, aby wybrać się za granicę z pewną ochroną na wypadek wszelkich nieprzewidzianych zdarzeń?

Towarzystwa oferują nam możliwość ubezpieczenia się od :
Towarzystwa mają bardzo wiele konkurencyjnych ofert jak również wiele specjalne taryfy dla rodzin, wyjazdów grupowych
  • następstw chorób przewlekłych i nowotworowych
  • niekorzystnych zdarzeń związanych z wyjazdami do pracy za granicą
  • amatorskiego jak również wyczynowe uprawianie sportu, w tym też sportów wysokiego ryzyka
Ubezpieczenia dla osób wyjeżdżających za granicę:
  • na urlop, do pracy, służbowo
  • planujących aktywny wypoczynek jak np. zimowy – jazdę na nartach, desce snowbordowej , czy letni jak surfing
  • chcących ubezpieczyć koszty biletu lotniczego na wypadek choroby lub innego zdarzenia